1. Правила зберігання
- Продукція з пінополістиролу повинна зберігатися в упаковці, на горизонтальній поверхні, при кімнатній температурі. Не можна спирати вироби на стіну, зберігати на нерівній поверхні або на поверхнях, габарити яких менше, ніж складена продукція.
2. Монтаж
- До монтажу декоративних виробів з пінополістиролу можна приступати при температурі повітря не нижче 8 градусів тепла і вологості не більше 90%. Даних рекомендацій слід дотримуватися під час всього циклу робіт, аж до повного висихання виробів.
- Монтаж проводиться з використанням клею.
Підготовчі заходи:
- Поверхня, на яку планується клеїти декор, повинна бути очищена від пилу, масел і інших матеріалів, що знижують адгезію, а також поверхня повинна бути міцною і вирівняною, без будь-яких відшаровувань.
- Якщо поверхня, на яку має бути наклеєні декоративні елементи, має нерівності більш ніж 1 см на1м.п., то таку поверхню слід обробити штукатурно-клейовим розчином.
Монтаж за допомогою анкерних пристроїв, дюбелів або закладних деталей:
- Для забезпечення щільного прилягання елементів декору до поверхні фасаду в будь-якому випадку використовується клей, навіть якщо декор кріпиться із застосуванням анкерних пристроїв та інших закладних деталей.
- При монтажі декоративних елементів слід враховувати власну вагу виробів.
Як наносити клей:
- Клей наноситься на всю поверхню з тильного боку виробу.
- Для приклеювання великоформатних деталей клеєм обробляються як сама деталь, так і поверхня приклеювання.
- Особливо масивні деталі фіксуються на клей і на дюбеля або на анкери. При використанні анкерів елементи декору повинні мати відповідні пази для них. При цьому клейовим складом обробляється стіна, елемент декору і сам анкер. Зазвичай, дюбеля і анкери використовуються, коли винесення деталей відступає від стіни більш ніж на 100 мм.
Основна умова:
- Після клейової обробки деталь декору щільно притискається до основи і витримується в проектному положенні. Притиснути необхідно дуже щільно, так щоб надлишки клею вийшли з поверхні, що монтується.
3. Стикування елементів
- При необхідності всі елементи декору після розмітки підрізають ножівкою з урахуванням товщини стикувального шва.
Процес стикування:
- Поверхні стиків двох деталей, що з’єднуються обробляються стикувальним розчином.
- Між елементами декору слід залишати незаповнені шви шириною 3-5 мм. В порожні шви вноситься стикувальний розчин.
- Покриття стикувальним розчином повинно бути таким, щоб при натисканні на стикуючі деталі надлишки шовного розчину видавлювалися по всій лінії стику. Видавлені надлишки зрізаються за рівнем поверхні деталі.
4. Заключна обробка
- Після того як стикувальний розчин затвердів, стики деталей шліфують.
- Після цього можна приступати до фарбування.